Logo Rol-Brat

Monobox

Innowacyjne wzornictwo

Przyjazna dla krów konstrukcja boksu z szerokimi bramkami zapewnia bezpieczne i szybkie wchodzenie i wychodzenie zwierząt. Robot automatycznie dopasowuje się
do rozmiaru każdej dojącej się krowy przez co zapewnia najwyższy komfort doju nawet w stadach z krowami w różnym wieku. Dzięki modułowej konstrukcji Monobox jest niezwykle elastyczny w planowaniu technologi i montażu, zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach.

Wspaniałe miejsce pracy

Atrakcyjne i ergonomiczne środowisko pracy powoduje, że Monobox jest systemem umożliwiającym prawidłowe i optymalne zarządzanie codzienną pracą. Wygodne, bezpieczne i czyste stanowisko pracy umiejscowione w ramach systemu “centrum udojowego” zapewnia efektywną pracę gospodarza. Ekran dotykowy o przekątnej 12,1’’ z intuicyjnym programem MView znajduje się bezpośrednio obok stanowiska udojowego. W ten sposób wszystkie informacje są dostępne na wyciągnięcie ręki. Jasny i silny strumien światła, włączany jednym kliknieciem oświetla nam wymię co pozwala na maksymalną kontrolę zdrowtności wymienia.

Najlepsza jakość mleka widziana z bliska

Produkcję mleka najwyższej jakości zapewnia system gromadzenia i pompowania mleka i bardzo krótka odległość pomiędzy strzykiem a zbiornikiem jednostki końcowej. Energooszczędna sterowana falownikiem pompa mleczna zapewnia optymalne przepływ mleka oraz najwyższą jakość mleka. Produkcję mleka najwyższej jakości wspiera także najbardziej zaawansowana technologia czujników doju ćwiartkowego połączona z procesem przygotowania strzyków, udoju i dippingu realizowanym w całości w jednym kubku udojowym. Zarówno to unikatowe rozwiązanie „wszystko w jednym kubku udojowym”, jak i najstabilniejszy na rynku poziom podciśnienia pod strzykiem, mają niezwykle istotny wpływ na na zdrowie i kondycję zwierząt.

Pełna przejrzystość widziana z bliska

Monobox udostępnia wgląd w koszty operacyjne systemu udojowego - zarówno na miejscu jak i zdalnie. Pomiary energii, wody i zużytych środków myjących podłaczonych do jednostki zasilającej oraz narzędzie FarmView umożliwiające stałą kontrolę pracy przez Internet, zapewniają przejrzystość aktualnych kosztów pracy przez 24 godziny na dobę. Wszystkie komponenty systemu są optymalne i do mycia wymagają mniejszej ilości wody. Ponadto czujniki monitorujące regulują dopływ wody i dostarczają ją tylko wtedy, gdy jest rzeczywiście potrzebna. Efektem tego rozwiązania jest jeszcze mniejsze zużycie wody i energii.